Zczuba.tv

Aktualności

Sparingi !

• autor: arek2000, 2014-03-15 18:15

Drużyny SEMPu Warszawa i Ruchu Chorzów SA były rywalami Stadionu Śląskiego Chorzów w sparingach chlopców z rocznika 2000. W derbach byliśmy górą, w meczu z Mistrzem Mazowsza ponieśliśmy porażkę. Oba spotkania były bardzo wartościowymi sprawdzianami dla naszych zawodników.

W spotkaniu z Ruchem Chorzów nasza drużyna spisała się doskonale. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dyspozycji w tym meczu. Tym sparingiem podsumowaliśmy okres przygotowawczy grając z niezwykle silnym rywalem. Od początku kontrolowaliśmy grę, prezentując zorganizowaną i atrakcyjną piłkę - relacjonuje trener Adam Burek. - Cieszę się, że zrobiliśmy zaplanowany, duży krok do przodu jeśli chodzi o indywidualne umiejętności zawodników. Ten postęp był widoczny również w grze zespołowej, która pozwalała nam bardzo groźnie atakować, świetnie się bronić i grać większość meczu w wysokim pressingu. Drużyna realizowała zadania taktyczne z wielkim sercem. Pokazaliśmy, że nasz zespół jest w stanie pokonać każdego. Zbliżają się rozgrywki ligowe w których mamy swoje cele i nie możemy się doczekać ich realizacji - z optymizmem patrzy w przyszłosć trener Burek.

15 marca 2014, Chorzów, mecz sparingowy drużyn z rocznika 2000

AP Ruch Chorzów S.A. - Stadion Śląski Chorzów 1:3 (0:1)

Bramki: Grychtolik, Niemczyk, Ruszkowski

Stadion: Cieśliński (36' Wiśniewski), Kruppa, Święch, Wolff, Niemczyk, Borecki (55' Ochman), Cichy, Peroń, Kubasiak, Grychtolik, Ochman (36' Ruszkowski).

W meczu z SEMP-em nasza drużyna przegrała 0:3 pierwszego gola tracąc jeszcze przed przerwą. - Źle weszliśmy w mecz i już w piątej minucie daliśmy sobie strzelić bramkę po własnym błędzie. Podnieśliśmy się jednak i toczyliśmy wyrównane spotkanie w którym brakowało niestety klarownych okazji do zdobycia goli. Po przerwie kolejne indywidualne błędy kosztowały nas jszcze dwie bramki - relacjonuje spotkanie trener Maciej Biernacki. - Spotkanie było dość wyrównane choć ze wskazaniem na przeciwnika. Mimo porażki uważam że grupa chłopaków grająca w tym sparingu zrobiła bardzo duży postęp z czego możemy być zadowoleni. Do Mistrza Mazowsza jeszcze niestety trochę nam brakuje ale miejmy nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja do rewanżu - podsumował trener Biernacki.

Stadion Śląski Chorzów - SEMP Warszawa 0:3 (0:1)

Stadion: Szymkowiak, Klimczak, Ledwig, Gendera, Żurek, Pawlik, Mularski, D. Nowak (46' Borek), Kukiełka (46' Ochman), Orzadowski (36' Ruszkowski), Pelka.